Тема. Тематична контрольна робота №7. Числівник
як частина мови
Мета: перевірити рівень засвоєння шестикласниками
знань з теми «Числівник як частина мови»; з'ясувати можливі недоліки в ході
опанування мовної теорії; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, удосконалювати
вміння й навички застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці; виховувати
охайність.
Хід уроку
Повідомлення теми, мети і завдань
уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Ознайомлення із критеріями оцінювання тестових
завдань.
Проведення інструктажу щодо виконання завдань
тестового характеру.
Виконання тестів за варіантами .
Варіант 1
І рівень
1. У якому реченні виділене слово є
числівником?
1)Як гул століть, як шум
віків, як бурі подих, — рідна мова (М. Рильський);
2)О, не один нащадок Прометея блискучу
іскру з неба здобував!(Леся Українка);
3)...Вітер
віє з поля на долину, над водою гне з вербою червону калину; на калині одиноке гніздечко
гойдає (Т.Шевченко).
а) першому;
б) другому;
в) третьому.
2. Які з наведених числівників є
складними?
1) Мільярд.
2)Тринадцять.
3) Сорок.
4) Дві тисячі
триста.
5) Одна десята.
6) Дев'яносто.
а) 1 і 3;
б) 4 і 5;
в) 2 і 6.
3. У якому відмінку вжито числівник
у реченні?
Землі, де правили залежні від київського князя місцеві князі, передавалися дванадцятьом синам Володимира.
Землі, де правили залежні від київського князя місцеві князі, передавалися дванадцятьом синам Володимира.
а) родовому;
б) давальному;
в) місцевому.
II рівень
1.
Розділіть подані кількісні
числівники на три групи: цілі числа, дробові, збірні.
Три
тисячі сорок два, дванадцятеро, обидві, чотири, нуль цілих і шість сотих,
мільйон, четверо, сімсот дванадцять, одна шоста, п 'ятеро.
2.
Перепишіть задачу. Числа, подані
в умові, запишіть словами в дужках у потрібному відмінку.
Равлик, поміщений в акваріум, за
час з 16 години 30 хвилин вівторка до 9 години 24 хвилин найближчого четверга
проповз по стінці 46,5 сантиметра. З якою середньою швидкістю рухався равлик?
III рівень
Запишіть
числа словами. Доберіть до поданих числівників іменники і запишіть
словосполучення.
659; 40;
107; 0,78; 1/2.
IV рівень
Напишіть
твір-мініатюру «На вокзалі», вказуючи години і хвилини руху поїздів.
Підкресліть числівники в непрямих відмінках. Одне речення у тексті побудуйте
зі звертанням.
Варіант 2
1 рівень
1.Скільки числівників у тексті?
2.Розлилися три ставки, у один з'єднались... Біжить
стежка понад ставом. Перейти рівчак, і тут дві стежки перетнуться: одна в село,
друга на хутір.
а) два;
б) п'ять;
в) сім.
2.У якому
відмінку вжито виділений числівник?
Стаття
десята Конституції України утверджує державність української мови.
а) називному;
б) давальному;
в) місцевому.
У якому рядку
правильно поєднані іменники із
числівниками?
1)Два стола,
чотири учня, десятеро зайчат;
2)Три сьомих
метрів, дванадцять спортсменів, двоє дівчат;
3) Одна друга гектара, чотири з половиною місяці, троє
хлопців.
а) першому;
б) другому;
в) третьому.
II рівень
1. Спишіть,
виправляючи в окремих числівниках помилки. Підкресліть орфограми.
Двох
тисячний, чотирьма, трома, п 'ятсот, дев 'ят-мастами, вісімдесятьох, півтора
ста.
2.
Випишіть з речень кількісні
числівники. У дужках зазначте відмінок.
Протягом двадцяти шести років
Іван Сірко був кошовим отаманом запорізьких козаків. Воюючи то з татарами й
турками, то з поляками й росіянами, Сірко брав участь у п 'ятдесяти п 'яти битвах.
Майже скрізь, крім трьох-чотирьох випадків, виходив переможцем.
III рівень
Перепишіть
текст. Запишіть числа словами, узгодивши їх з іменниками в потрібному відмінку.
Визначте, якими членами речення виступають числівники, підкресліть їх.
80 відсотків населення Австралії
становлять англоавстралійці. Корінні австралійці розмовляють 200 різними
мовами. 910 тисяч жителів зосереджено на південному сході. Переважає міське
населення — близько 86 відсотків від загальної кількості. В Австралії містами
вважають населені пункти, у яких понад 1000 мешканців.
IV рівень
Напишіть
твір-мініатюру «Спортивні результати нашого класу». Використайте 5—6
кількісних і порядкових числівників. Розпочніть текст окличним реченням.
Домашнє завдання. На вибір вчителя.
Немає коментарів:
Дописати коментар